Van machinist tot MT-lid

Zo kom je als 26-jarige in dienst als verreikermachinist, om later als shovelmachinist verder te gaan. En zo word je 24 jaar later gevraagd lid te worden van het MT. Dat is heel in het kort de samenvatting van de loopbaan van André van de Steege bij Grondverzetbedrijf Visscher BV.

Hoe vereerd André zich voelt met dit aanbod dat hem het afgelopen jaar werd gedaan? “Het is toch fantastisch”, zegt hij, “om als één van de eerste niet-familieleden in de bedrijfsleiding van een honderdjarig familiebedrijf uitgenodigd te worden?” Van het woord fantastisch krabbelt hij meteen een beetje terug. Te nuchter voor zo’n groot woord?

Voortbouwen op ervaring

Feit is natuurlijk wel dat André een berg ervaring meebrengt in zijn nieuwe rol. In 24 jaar tijd heeft hij bijgedragen aan de sterke groei die Visscher heeft doorgemaakt. Eerst als machinist, maar al snel werd hij uitvoerder. Een functie die hij combineerde met een avondopleiding MBO-4 en vervolgens met een rol als projectbegeleider en calculator.

Vertrouwen

En nu zit hij met de beide directeuren Gerjan en Gert en zonen Laurens en Rolf in het managementteam. André vertelt dat deze uitnodiging volkomen onverwacht was, maar dat hij wel degelijk beseft wat van hem wordt verwacht. “Het gaat om meedenken, feedback geven en ik krijg ook tekenbevoegdheid. Samen met een ander MT-lid,” voegt hij er vlug aan toe. “Ik moet er natuurlijk nog helemaal in groeien, maar ik heb al een heel goede klik met Gert. En dus het vertrouwen van de directie. Plus al mijn opgedane ervaring bij Visscher.”